1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Kedves Gazdi! A kutyus további laboratóriumi kivizsgálást igényel. A felmerült tünetek mögött sok minden megbújhat (fehérvérűség, nyirok daganat, egyéb vérélősödő, autimmun kórképek stb.) Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha így tudni szopni a bárány, akkor ezt kell tovább próbálni, remélhetőleg a későbbiekben megszokja az anyja és nem lesz gond. Ha esetleg mégis szükség lenne pótlásra akkor lehet beszerezni tejpótló tápszert báránynak.
Kedves Gazdi! Először is ez egy hím malac. A malacka bőre az alsó felén, nem csak a lában tövénél piros, tehát gyulladt a bőre. A lábak tövénél a heges foltot általában gomba okozza. Gombára leghatékonyabbak a helyi hatású krémek, pl Canesten, naponta egyszer kell kenni 7-10 napig, amíg a bőr meg nem gyógyul. Mivel gyulladt is a felülete, a gomba elleni krém mellett lehet kenni Gentamicin krémmel is (vény nélkül kapható). Ezt is naponta egyszer kellene kenni 7-10 napig, az egyiket reggel, a másikat este. Az atkától fehér korpás felület lesz, mivel a malacka fájdalmasra vakarja magát, lehet atka is a bőrében, vagy később fog kijönni. Ezért érdemes lehet kombináltan atkára is kezelni: SH Rodemectin csepp heti egyszer 2-2 csepp a füle mögé, és a kezelést hetente egyszer 4 hétig meg kell ismételni. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Kedves Gazdi! Keresse fel állatorvosát, és kérjen egy alapos belgyógyászati és neurológiai kivizsgálást!
A pontos diagnózis felállításához állatorvost kellene hívni.