1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Üdvözlöm! Sajnos ez egy úszóhólyag betegség. Sokak szerint a gyulladt belső szervek nyomják el az úszóhólyagot. Ellene tenni nem nagyon lehet sajnos.
Kedves Gazdi! Interneten keresztül nem lehet megállapítani a tünetek kiváltó okát. Azt javaslom, hogy mindenképp vigye állatorvoshoz, aki majd megvizsgálja és megfelelő kezelésben részesíti!
Igen, lehet, hogy beteg. Feltétlenül vigye állatorvoshoz! Vannak un. egzotikus specialista szakállatorvosok is szép számban, akik ilyen apró állatokkal, valamint madarakkal, hüllőkkel is foglalkoznak.
A fiatal madárnak, ha még nem szokott hozzá a napraforgóhoz, inkább olyan apró magvakat kellene adni neki, mint a köles és a fénymag, de mindenek előtt a fürtösköles (csumíz). A karma később fog kopni a megfelelő méretű faágakon, melyek olyan vastagok, hogy a lábujjak 1/3-2/3 átmérőben fogják át. A karmok visszacsípése semmiképp nem ajánlható, többek közt azért sem, mert a vérerek még túl közel vannak a karomvégekhez. A csíráztatott mag sokkal puhább, ezért könnyebben tudják feltörni, de kedvező élettani hatásai miatt később is érdemes etetni. Természetesen a 3 hónapos nagysándor fióka fizikailag képes megtörni, akár a keményebb héjú magokat is, de a kézzelnevelő táp után ajánlott a fokozatosságot betartani. Ilyenkor még legalább kétnaponta kapjon lágyeleséget, ami lehet sárgarépa-főtt tojás lereszelt keveréke, vagy készen kapható szárított eleség is.
Kedves Gazdi! A kandúrok általában 8-12 hónapos koruban válnak ivaréretté. Amint elérik az ivarérettséget, felveszik fröcskölő szokásukat (az ivarérett kandúr macska vizelete rendkívül bűzös és átható). A cicája már minden bizonnyal ivarérett.