1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Az anyacicát látta állatorvos? A kiscicákat az alábbi cikkben található instrukciók szerint kellene táplálni: Mi van, ha a kiscicát etetni kell?, tehétntejet ne kapjanak!
Ha egy macska megbetegszik, akkor a magatartása megváltozik (ez esetben az eddig aktív macska bágyadt lesz, többet fekszik a szokásosnál, igyekszik elbújni egy csöndes, sötét helyen stb.) Többféle betegség is szóba jöhet, kezdve a bélsárrekedésen, bélelzáródáson át, egészen daganatos elváltozásokig... Feltétlen keressen fel egy állatorvost, aki megvizsgálja a cicát!
Kedves Gazdi! Bőrkaparékvizsgálat szükséges, mert sokféle oka lehet (allergia, bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is okozhatja), ami más-más kezelést igényel.
A vadonélő állatfajok mentését a területileg illetékes természetvédelmi őrszolgálat és a legközelebbi állatkert végzi(például a Csongrád megyei elérhetőségek a www.madarkert.hu főoldalán is megtalálhatóak), így minél gyorsabban őket kellene értesíteni, esetleg a MME aktivistáit. A jószándékú, de gyakorlatlan próbálkozásnak könnyen rossz vége lehet. Amennyiben nem sikerül sürgősen segítséget szerezni, végszükség esetén, a fészekből való óvatos kiemelés után elsőként meleg helyre kell őket tenni, pl. lámpa alá, olyan távolságra, ahol kb. 30C fok a hőmérséklet, majd meg kell próbálni a fiókák hidratálását enyhén szőlőcukros vízzel, szemcseppentő, vagy kis űrméretű fecskendő segítségével. Táplálásukhoz kisebb rovarok szükségesek, legjobb az állatkereskedésekben is kapható lisztkukac.
Ezt és a hozzá hasonló táplálékkiegészítőket nyugodtan lehet kölyöknek adni a növekedés időszakában, ezen kívül ízületi betegségben ill. műtéten átesett állatoknak, valamint az öregedő kutyáknak a korral járó ízületi bántalmak megelőzésére is..