1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Kedves Gazdi! Sajnos a huhogás kifejezést nem tudom beazonosítani általam ismert tengerimalac-hangra. Tengerimalacoknál a betegség első jele a súlyvesztés. Ezért érdemes lenne hetente egyszer lemérni, és ha folyamatosan fogy, legalább heti 50 grammot, ajánlott lenne elvinni állatorvoshoz. Ha a malacka levegővételkor ütemesen adja ki ezt a hangot, érdemes valami egészségügyi okra gondolni és elvinni állatorvoshoz, mert utalhat pl. szívbetegségre vagy megfázásra. Kérdés, hogy miben halt meg a társa? Ha a hang változó, inkább beszélgetés, akkor tényleg csak kommunikál: egy malacot legjobban egy másik malac érthet meg, és a tengerimalacok társas lények, ezért ajánlott lenne neki egy azonos nemű társ néhány héten belül, ha ki lett zárva az egészségügyi probléma. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Aggódni lehet és szabad, de szerintem a legjobb az lenne, ha elvinnék a cicájukat egy alapos kivizsgálásra. E nélkül ugyanis nem igen lehet semmi véleményt mondani, mert így minden csak találgatás lenne. Annak meg nincs értelme.
A kék madár egyértelműen tojó, a sárga nagy eséllyel az. Ami egy kis bizonytalanságot okoz, az az, hogy deformálódott a viaszbőr, illetve a lutínó (piros szemű) madaraknál a hímek viaszbőre is hússzínű maradhat.
Ivartalanított görényekben gyakran előforduló probléma a mellékvese túlműködése( hyperadrenocorticizmus) nem jellemző, hogy ilyen hamar kialakul a kórkép, ezért feltétlen vizsgáltassa meg állatát hozzá értő szakemberrel ( un. egzotikus specialista szakállatorvosok foglalkoznak a görényekkel nagyobb számban), mivel a fogyás, szőrhullás számos más betegség következménye is lehet.
Kedves Aggódó Iroda! Sajnos szerintem hasvízkór tüneteit írták le. Ez egy baktérium féle, ami az emésztő rendszert támadja meg. Szinte lehetetlen ebből kigyógyítani őket, de javaslom, hogy szerezzenek be akvarisztikai szakboltban erős antibiotikumot és kezeljék a megfelelő módon!