1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Kedves Anett! Sokféle szemészeti probléma tünete lehet az, amit leír. Képről ennek az eldöntése lehetelten, sajnos. Alapos szemészeti vizsgálat lenne szükséges, melyet egy hozzáértő egzotikus szakállatorvos tud elvégezni. Mihamarabb érdemes felkeresni egyet, mert a kis tünetek is hamar rosszabbara tudnak fordulni, illetve tünetrejtő fajnál sosem tudni, mekkora fájdalommal jár egy-egy panasz. Gyors gyógyulást kívánunk! A csincsillák és a porfürdőzés Játék a csincsillával
A leírtak alapján tényleg igen nagy a valószínűsége annak, hogy a befogadni kívánt kiscica már elkapta azt a vírusos betegséget, ami ellen oltani kellett volna. Ezt a betegséget a természet azért találta ki, hogy ne legyen a Földön annyi macska. Szóval, ennek elég nagy a halálozási aránya, még akkor is, ha megfelelő kezelésben részesül. A betegség lefolyása akár 8-10 nap is lehet, a gyógyuláshoz azonban elég intenzív állatorvosi kezelés szükséges (általában). Ha viszont ebből meggyógyul, akkor később ez már neki nem okoz további gondot, mert védett lesz (egy jó ideig). A kérdés csak az, hogy túléli-e? Vajon egészséges az eladó kiscica? Rettegett vírusok: parvo és szopornyica Ajánlott oltási program macskáknak
Amíg tud üríteni a kiskutya és nem hány folyamatosan ne aggódjon! Ellenkező esetben sürgősen forduljon állatorvoshoz! Bővebb válasz itt: Kutyám lenyelt egy zacskót, mi a teendő?
Mindenképp azt javaslom, hogy olyan állatorvost keressenek, aki ért az ortopédiához és kellő tapasztalattal is rendelkezik. Ezek alapján lehet térdízületi probléma( patellaficam, szalagszakadás, egyéb), de ez csak egy tipp részemről. Bővebb info itt: www.kutyaterd.hu Tisztelettel, Dr. Fux Attila
Kedves Krisztina! Kérdésére sajnos nem tudok egyértelmű választ adni. A kutyus kora és nehezen kezelhető állapota miatt nehéz megítélni, hogy egyáltalán milyen terápiát lehet nála kivitelezni, és hogy azok hogyan fognak hatni. Ha szeretné kedvence problémáját részletesebb átbeszélni, kérem hívjon: 06209284425 ! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea holisztikus állatorvos, homeopata www.kimintvet.hu Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv) Homeopátia és a kutya Alternatív állatgyógyászat: homeopátia, akupunktúra, fitoterápia