1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
A részletek ismerete nélkül felelőtlenség lenne állást foglalnom az ügyben.A kezelő állatorvostól aki minden részlettel tisztában van minden kérdésére választ kaphat.
A leírás alapján valószínűleg giardiosis.Székletmintából egy egyszerű teszttel kimutatható és pozitív estben könnyen kezelhető.Ha nem akkor bakteriológiai vizsgálatot kell végeztetni. Tudj meg még többet a hasmenés okairól: A kutya és a hasmenés: mi okozza, hogy kezeljük?
Kedves Gazdi! Egy hónapos kutyát nem lett volna szabad elhozni a szaporitótól, mivel egy kutyának az Állatvédelmi törvény szerint 8 hetes koráig az anyja mellett a helye. Tehát az első gond, hogy a kiskutya korai szocializációs időszaka ki fog maradni, ami nagy eséllyel viselkedési problémákat fokg okozni a későbbiekben. Ezért majd ha megvan a minimálisan szükséges oltá, mindenképp kotyaoviba kell vinni ,hogy pótolni lehessen ami kimaradt. Másrészt azt gondolom, hogy a yorki idővel hozzá fog szokni a husykhoz, mivel nincs nagyon más választása. Ha a yorki támadna ,akkor le kell tiltani, a kiskutyát pedig meg kell fogni ,hogy lassabban akarja felvenni a kontaktust az idősebb kutyával. Igy pár nap alatt szépe nössze fognak szokni... Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Itt olvashatsz még a kölyökkutyák neveléséről: A kölyökkutyák képzését nem lehet elég korán elkezdeni!
A képen látható elváltozás valamilyen mechanikai sérülés következménye egy kisebb kötőszövetes reakció.Meg kell figyelni és ha növekszik akkor kell csak beavatkozni.
Több-kevesebb türelemre van hozzá szükség de öszze lehet szoktatni a törpenyulat és a kutyát.kezdetben állandó felügyelet szükséges.