1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Én is mérgezésre gyanakodnék a leírt tünetek alapján. De nem is volt már túl fiatal Marci! Egyébként baktériumos vagy vírusos betegségeknek is lehetnek ilyen jellegű idegrendszeri tünetei.
Csak akkor fürdetném őket, ha valami miatt nagyon piszkosak lettek. És csakis állatoknak való samponnal.
Valószínűleg van neki elég barátja, akikkel éjszaka bulizik. Ezért lehet, hogy nappal többnyire csak alszik. De ez így jó, a macskák ilyenek. Viszont javasolnám az ivartalanítást!
Többynire baktériumos fertőzések okozzák. Általában szülés után alakulhat ki (ha nem tud kitisztulni a méh), de elég ritka rágcsálóknál. Kezelés nélkül sajnos akár el is pusztulhat az állatka.
Szerintem normális és elég gyakori is, hogy rágcsálók nem szívesen csücsülnek a gazdi kezében. Hosszú, türelmes szoktatással talán jobban kézhez lehet szoktatni őket. Érdemes ezt már egész fiatal korban elkezdeni. Márhogy a degu legyen fiatal...