1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Szerintem pár hónap kell hozzá. De mivel nyár van, le lehetne vágni rövidre a szőrét máshol is, és akkor "kinéz majd valahogy". :)
Kant ivartalanítani csak egyféleképpen lehet, mindkét herét el kell távolítani. Ennél sem felületesebb, sem "mélyrehatóbb" módszerről nem tudok kutyáknál... És ezzel csökkenthető az időskori prosztataproblémák előfordulásának valószínűsége.
Ha a madarak csapatban élnek, akkor nyugodtan leállhat a galambok etetésével. Nem fog törést jelenteni az életükben, csak a kényelmes megoldás, a "tálcán" kínált táplálék helyett, önállóan kell élelem után keresgélniük. A városi madarak mindig találnak táplálékot maguknak. Az etetés megszüntetését fokozatosan végezze, ne egyik napról a másikra szüntesse be!
Azért az belátható, hogy ha ennyiből meg tudnám mondani, hogy mitől pusztult el a páva, akkor valószínűleg Nobel-díjat kapnék. :) Különleges oltásról nem tudok. Mivel nyagytestű madarakról van szó, az ásványianyag- (főleg kalcium-) és vitaminadagolásra nagyon oda kell figyelni a csontozat megfelelő fejlődése miatt!
Hát... elég extrém a helyzet! Gondolom, szopós egerekről van szó. Talán valami miniatűr cumi-alkalmatosságot kellene gyártani és megpróbálni szoptatni őket. Én macskatejpótlóval próbálkoznék. Nem lesz könnyű.