1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Bizonyos madarak tudatosan használják a megtanult szavakat, hangokat. Ez nem minden esetben jellemző, bár sokszor összekötik pl. a mogyoró szót a finom csemegével. Legtöbb esetben a hang és beszédutánzás figyelemfelhívásként szolgál. Bizonyos hangokat, beszédet szituációkhoz, emberekhez, állatokhoz stb. kötnek.
Szerintem mind a kettő nagyon fontos, de főleg a felvételihez! Biztos, hogy sok tanulással sikerülni fog a vizsga, de addig még nagyon sok idő van.
Napi röptetés mellett egy egyedül tartott nimfapapagájnak elég az Ön által említett kalitkaméret. A napi röptetés azonban elengedhetetlen!
Szerintem igaza van a dokinak. Ő látta a kutyát és biztos el tudta dönteni, mi baja lehet. A legjobb, ha bíznak benne és az utasításai szerint kezelik a kutyust! (Én sem szoktam minden sántító kutyust egyből röntgenezni!)
A fedeztetésre alkalmas időpont általában a tüzelés 10-14. napja közé esik (első vércsepptől számítva). Ha séta közben kanokkal találkozik, majd azok jelezni fogják, hogy tüzel a szuka és a nőstény is szívesen fogadja közeledésüket. Egyébként mód van a ciklus pontos diagnosztikájára, ha állatorvoshoz fordul, miután elkezdődött a tüzelés.