1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Két éves életkorban ez a helyzet valóban nem normális, és biztosan meg van az oka is, csak meg kellene találni. Azt javaslom, keressenek fel másik állatorvost, másik rendelőt, hátha ott sikeresebb lesz a diagnosztikai nyomozás. (Egy-egy lelet értelmezésekor gyakran előfordul, hogy a számszerű eredményeket másik állatorvos egészen másként értelmezi. Ami másnak normális, az neki már nem biztos, hogy az. Másrészt a sem teljesen mindegy, hogy pl. egy ultrahangos vizsgálatot ki, hol, milyen berendezéssel, és főleg milyen tapasztalatokkal végez el.)
Kérlek olvasd el a "Meddig él a ló? Fogas kérdés!" c. cikkünket, ez segíthet a kor megállapításában!
Mind a két tünet a kutya előző életszakaszában gyakorolt életformájából ered. A kutyát célirányosan provokálni kell arra, hogy tetten érhető legyen és a 4TAPPANCS által alkalmazott MFOJ (Megszakítás - Figyelemfelkeltés - Orientáció - Jutalom) szisztéma alkalmazásával fokozatosan leszoktatható a lopkodásról. A rágás és ürülék evés valószínűleg valamilyen ásványi anyag vagy vitamin hiányából ered. A "teljes értékű" felirat a táp csomagolásán nem sokat jelent ebből a szempontból. Kiegtészítés: (Háziállat Magazin) A prémium tápok tartalmaznak vitaminokat és ásványi anyagokat is, az alacsonyabb árú és minőségű, bármely élelmiszerboltban kapható tápok mellé külön vitaminkészítmény adása javasolt.
Teljesen jó megoldás a teknőspáncél tisztán tartására egy puha körömkefe / fogkefe használata. Nemcsak a félig levedlett szarulemezek távolíthatók el így, hanem a páncélra rakodott alga illetve kosz is. 4-5 hónapos korban elméletileg elegendő a másnaponkénti etetés is. Sokkal fontosabb szempont, hogy mekkora mennyiséget kapnak egy etetés során a kis teknősök. Javasolt többször kevesebbet adni nekik, mintsem ritkán sokat. Négynapi távollétet minden nehézség nélkül kibírnak a kis teknősök, de előre eleséget (még szárazat sem) nem jó beszórni, ugyanis ez erősen szennyezi a teknős vizét (a hínár nyugodtan maradhat).
A kutyának nem játékra van szüksége, ha nem a gazdi közelségére. Klasszikus egyedülmaradási / szeparációs probléma. Meg kell tanítani az egyedül maradásra és az egyedüllétet jobban elviselhetővé tenni a kutya számára. A tünet csökkentésének és megszüntetésénel lehetőségei: • egyedülmaradási tréning • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia