1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Sajnos a leírt tünetek valóban valamelyik macskavírusos betegségre utalnak, ezek elkülönítő kórjelzése nagyon nehéz és költséges, valamint a terápia sem igazán különbözik a betegség fajtájától. Mindegyik lényege a társfertőzések letörése (antibiotikum) és az általános tünetek, valamint az ellenállóképesség javítása. A végbélnyíláson valószínűleg egy kisfokú nyálkahártya-előesés (aranyér) indult meg a krónikus hasmenéstől.
Igen, lehet. Létezik külön a törpe fajtáknak (spicc, schnauzer, uszkár) kialakított pálya, és ezen rendezik a versenyeket is. Keresse a Nagyiccei Kutyaiskolát és László Istvánt, vagy a Népszigeti Kutyasulit (www.kutyasuli.hu).
Igen, az említett elváltozás valószínűleg köldöksérv. A fialásnak nem lehet akadálya, bár kisebb műtéttel az elváltozás könnyen orvosolható.
Megfelelőnek tűnik ez a hőmérséklet, de figyelni kell azért, nehogy egy rosszul szellőző terráriumba kerüljön, ahol esetleg hőgutát kaphat. Általánosságban elmondható, hogy sokkal veszélyesebbek a hirtelen hőmérsékletváltozások, mint egy állandó, esetleg szélsőségesnek tűnő hőmérséklet.
A patkányok (így a csuklyásak is) éjszakai életet élő állatok. De gondolom, erről kellőképpen tájékozódott, mielőtt megvette volna az állatot. Mindenkit szinte mindenhez hozzá lehet szoktatni, idomítással még egy oroszlánt is rá lehet venni arra, hogy a tüzes karikán átugráljon. Azonban a felelős állattartáshoz az is hozzátartozik, hogy figyelembe vesszük és elfogadjuk kis kedvencünk ösztönös megnyilvánulásait. Mivel a patkányok társas lények, jó lenne mellé egy azonos nemű társról is gondoskodni. Minek fürösztené? Ha nem beteg, tisztálkodik ő magától is.