1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Természetesen rendbe jöhet, ha nem valami gyógyszerérzékenység vagy sérülés következett be, ami esetleg maradandó károsodást okozott. Erről nem tudok nyilatkozni. Érdemes lenne elvinni őt a Szent István Egyetem állatorvosi karának egzotikus állat szakrendelésére. Érdeklődjön a 1/ 478-4100-as telefonon!
Elég ritka, de az ilyen hirtelen elvadulás szinte mindig ősszel történik. Többek szerint ez az őszi hormonváltozás miatt alakulhat ki. A szervezetük készül a télre, a hímek ivarszerve visszahúzódik és lassan a téli alváshoz is átáll a szervezetük. Nőstényeknél ugyanígy megtörténhet. Sokszor elmúlik tavasszal, de van hogy ilyen marad. Szelídítéssel nem lehet javítani, inkább csak a távol tartásra kell figyelmet fordítani. Ha támad, akkor egy kis orrkoppintással, vagy vízpermetezővel lefújva lehet jelezni, hogy jobb ha távol marad. De legjobb ezeket elkerülni hogy ne vaduljon el még jobban. Pl. lezárható odút betenni és ha a ketrecbe kell nyúlni, akkor előtte lehajtani az odú ajtaját. Nálam egy hete vonult el aludni az első mókus. Az alomtálca egyik oldalára lapátolta össze az összes fakéreg-szalma keverékből álló almot és annak a közepébe fúrta be magát. A betett ennivaló két napig érintetlen maradt, utána fogyott belőle. Továbbra is kell etetni, de csak akkor ha részben elfogy az előző adag. Romló ételt ne tegyünk be, megmaradt gyümölcsöt vegyük ki másnap és tegyünk be frisset.
Tisztelt Lívia! A macska általában minden gond nélkül elviseli a hosszú repülőutat. Hivatalosan chippel/ ISO 11784vagy11785/, legkorábban 12 hetes korban, de legkésőbb az utazás előtt 21 nappal megkapott veszettség elleni védőoltással és egy állatorvosi igazolással kell rendelkeznie a belépéshez. Ajánlatos a szállítást végző légitársaságnál is érdeklődni a feltételekről.
A border collie egészséges fajta, szőrzete nem igényel sok ápolást. Nem ugatós, lakásban és kertben tartva egyaránt kellemes társ, de hatalmas mozgásigényét mindenképp ki kell elégítenünk. Télen is lehet kint tartani, de szüksége van egy jó minőségű kutyaházra.
Lehet koplalónapot tartani, de nem kötelező, ez a szokás arra az időre nyúlik vissza amikor a kutyatáp gyártás még nem volt olyan elterjedt mint ma, - időközben a tápgyártás technológiája olyan szintre emelkedett hogy minden táplálkozási igényt ki tud elégíteni, - még a fogyókúrát is ! Az a kissebbik baj, ha a kutya ugat amikor önök esznek, a nagyobb baj: ha ekkor adnak is neki. Az ivartalanítás lehet, - valamilyen szinten, - az ok, de nem feltétlenül kell összefüggésbe hozni az ebédnél/vacsoránál az asztalról leadott falatokkal. A kutya túlsúllyosságának problémáját hasonlóan lehet megoldani, mint az emberekét: - a táplélék menniységével - a táplélék összetevőjével - a mozgás mennyiségével