1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Nem természetes tápláléka ez a hörcsögnek, ezért ne adjon neki!
Mindenekelőtt nem ártana egy alapos állatorvosi vizsgálat. Ebben a korban már sok-sok olyan dolog lehet a háttérben, amelyek emésztési problémákhoz, hasmenéshez vezethetnek. A vizsgálatot mindenképpen kiegészíteném egy általános vérvizsgálattal, a székletminta laboratóriumi vizsgálatával. A 10 éves (és idősebb) kutyák minden további nélkül tüzelhetnek (ez normális). A tüzelés hosszas kimaradása, illetve az egy hónapon belüli ismételt tüzelésnek látszó jelek azonban szaporodásbiológiai vizsgálatot is szükségessé tesznek. Ezt egy ultrahang vizsgálattal kezdeném (a vérvizsgálat mellett). Az eredmények birtokában lehet továbblépni.
A szállítás okozta stressz okozhat hasonló tüneteket, de a tollhullás, vakaródzás oka lehet az is, hogy meleg szobába került, és ettől némileg vedleni kezdett. A kalitka a lakás egy kevéssé forgalmas, huzatmentes pontján legyen elhelyezve, a lámpa alatti hőmérséklet ne haladja meg a 35-38 fokot, és legyen lehetősége a madárnak az infra fénye elől félrehúzódni. A kamilla enyhíti a megfázásos tüneteket, a vitaminok túladagolását kerülje. Amennyiben romlik a nimfa étvágya, széklete vízszerűvé válik, úgy fel kell keresni az állatorvost antibiotikum kezelés céljából. Az újonnan beszerzett madarakon mindig fontos elvégeztetni egy prevenciós élősködőmentesítést.
Senkinek nincs korcs kutyája, hacsak nem születési rendellenességgel jött a világra. Minden fogalmat elmagyarázunk. Kedves Saci! Kérem, olvassa el a kapcsolódó cikkeket, ezekből fény derül a válaszra!
Sajnos elég valószínű, hogy elpusztult az állat. A téli álmot alvó vízi teknősök az iszapban szoktak lenni, nem a vízfelszínen. A téli álmot alvó teknősök is vesznek levegőt, csak ritkábban, percenként kb. 2-6-szor. A lábaknál látszódik legjobban, hogy levegőt vesz a teknős, ebből lehet megállapítani, hogy él-e még.