1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Az ilyen esetekben egyetlen módszer nem létezik ! A félős kutyáknál alkalmazott összes módszer egyidejű, folyamatos, fokozatos, türelmes bevetésére van szükség: • Megelőzés • Homeopatikus szerek • Bach-virág terápia • Gyógynövények • D.A.P. (Dog Appeasing Pheromone) • Étkezés/diéta • TTouch-Terápia • Deszenzibilizáló tréning • Ellenkondicionálás Ne várjon gyors eredményt, 6-10 hónap, - egy hasonló esetről olvashat honlapomon ( www.4tappancs.hu ) a ´Referenciák´ oldalon.
Igen, ez igaz. A nőstény tengerimalacok medencéje összecsontosodik egyéves korig, ami azt jelenti, hogy nem tud kellőképpen kitágulni a szüléskor, és ez komoly problémákat okozhat.
A tünetek alapján valóban epilepsziáról lehet szó. Javaslom, hogy keressék fel állatorvosukat.
A görény intelligens, sok mindenre megtanítható. Elérhetjük például, hogy hívásra jöjjön, legyen szobatiszta vagy sétáljon pórázon. Olyan ragadozó, amely mindig az adott élőhelyhez alkalmazkodik és kíváncsisága miatt könnyen elkóborol, tehát görénybiztos környezetet kell biztosítanunk számára.