1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Természetesen lehet ivartalanítani, csak nagyobb a műtét kockázata, mint egy fiatal cica esetében. Javaslom konzultáljon állatorvosával, mert a fogamzásgátlásnak más módja is van, és a cica korára való tekintettel célszerű lenne kerülni az altatásból eredő kockázatot.
Sajnos, az esetére nem tudok u.n. "rövid utas" megoldást javasolni. Mielőtt bármilyen gyógyszeres próbálkozásba kezdene, gondolja át a a cicája táplálását, tartási körülményeit, ellenőrizze, nem fertőzött-e bolhákkal, és állatorvossal üríttesse ki a végbélmirigyeit.
Elképzelhető a leucosisos háttér. Én egy teljes vérlabor- és szerológiai vizsgálatot (FeLV, FIV, FIP) javasolnék, és ha lehetséges egy nyirokcsomó citológiát, hogy pontosan lássuk milyen betegséggel állunk szemben...
A jól elvégzett császármetszés nincs hatással a petefészek nemi -, hormonális működésére. Ultrahanggal nem detektálható a sérülés pontosan, de a petefészken lévő daganatok, cysták kimutatására alkalmas, ebben segíthet a vér hormonszint vizsgálata is. Több mint 1 év már elég sok idő, felesleges tovább várni. Forduljon orvosához.
T. Gazda! Kecskénél nem ritka a vemhességi toxikózis, erre utalhat , ha a kecske bágyadt, sokat fekszik, imbolyogva jár, dülöngél. Ha ilyen tünetek nem jelentkeznek akkor inkább a nagy -, vagy sok vehem miatt fekszik sokat. A közelgő ellésre a tőgyödéma utal. Üdvözlettel: dr. s.r.