1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Nem! A tinktúrában lévő alkohol nagyon rövid idő alatt tönkre tenné a májat, ami mentehetetlenül elhullást jelent. B vitamin utánpótlásra egy változatosan táplált madárnak nincs szüksége, ha mégis vitaminhiány lép fel, használja az erre a célra kifejlesztett készítményeket. Sebfertőtlenítésre inkább Betadin jódos oldatot javaslok.
Az egyedül maradás alkalmával a baleset a szeparációs félelem hatására kialakuló stressz hatása miatt történik meg. Egyéb vonatkozásban ha elküldi e-mail címét akkor el tudom küldeni az ebben a témában megjelent korábbi írásomat.
Rágófának inkább keményfát választanék.
Az attól függ, mennyi idősek. Ivarérettségüket 28-46 napos korukban érik el, de csak a 6-7 hetes állatok vehetők tenyésztésbe. A nőstények ivarzási időszaka 3-6 napig tart. Ebből azonban mindössze 12-18 óra az, amikor tényleges párzási hajlandóságot mutatnak. Sikeres párzás és termékenyülés után a vemhességi idő 18-24 napig tart. Azok a nőstények, amelyek először fialnak, néhány nappal rövidebb ideig szoptatnak, mint az idősebbek. A legtöbb tejük a 10. napon van, ami aztán a 28. napig fokozatosan elapad. Az utódok száma 1-21 között ingadozik, leggyakoribb a 9-15 közötti kisegér.
A zöldes elszíneződés hátterében több dolog is állhat, alapos kivizsgálásra lenne szükség. A maradékkal való etetést nem javaslom. Keressenek fel mielőbb egy állatorvost!