1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Sajnos, ezt (röntgen)vizsgálat nélkül nehéz megállapítanom. Lehet, hogy megrepedt a csontja, esetleg a csonthártya sérült. Ha az én kutyám lenne, biztosan megmutatnám állatorvosnak.
A leírása alapján 3 éve kezelik több helyen az erkélyről való kiesés következtében fellépő többszörös csonttörést. Mivel röntgen diagnosztika és az ortopéd sebészet Magyarországon rendkívül magas szintű, a leírása alapján semmi nem magyarázza, hogy 3 év után is egy nem gyógyuló seb van a csonttrauma fölötti területen. Figyelmébe ajánlom, hogy mi állatorvosok is specializálódtunk a különböző szakterületeken belül. Az interneten megtalálja az Állatorvosi Ortopédiai Szövetséget, valamelyik gyakorlott specialistájához bátran fordulhat a problémájával. Remélem hamarosan meggyógyulnak.
Sajnos szét kéne őket választani. Természetesen lehet ezt egy ráccsal is megoldani, hogy lássák egymást, de még az ellés előtt el kell különíteni őket a zavartalan szaporulat érdekében.
Lehet, hogy a hímvessző szabad részét hüvelyszerűen befoglaló tasak szájadéka túl szűk, és így a penis a közösülés alkalmával nem tud azon át kinyomulni. Vizsgálta már a kutyájánál az érintett területet állatorvos?
A hurutos, véres széklet eredetét újabb vizsgálatokkal lehetne kideríteni. Ma már állatorvosi vonalon is végeznek optikai szálas vizsgálatokat (pl. a Szt. István Egyetem Állatorvosi Karán - Bp. VII. István u. 2.). Laboratóriumi székletvizsgálat ill. vérvizsgálat is közelebb vihetne az okok felderítéséhez, de akár röntgen ill. ultrahang vizsgálat is szóba jöhet. Amennyiben nem történik javulás, végső soron egy diagnosztikai laparatómia (hasmetszés) is segíthet kideríteni, mi van a háttérben.