1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Elég sok dolog, betegség, elváltozás okozhatja a tüneteket. Tejet ne adjon neki! Minél hamarabb vigye állatorvoshoz!
Kecskénél nem ritka a vemhességi toxikózis, erre utalhat, ha a kecske bágyadt, sokat fekszik, imbolyogva jár, dülöngél. Ha ilyen tünetek nem jelentkeznek akkor inkább a nagy -, vagy sok vehem miatt fekszik sokat. A közelgő ellésre a tőgyödéma utal. Hívjon állatorvost!
Semmiképpen nem kell lemondania kutyájáról! Az Ön által felvázolt esetben az alapbetegség diagnosztizálása és kezelése a legfontosabb, ennek csak egy tünete a hasűri folyadékgyülem. A hasüregben felgyűlt folyadék leszívása csak súlyos, életveszélyes állapotban lévő kutyáknál indokolt, egyéb esetben csak további problémákat okozna. Ha az eddigi kezelés nem elég hatékony, a kezelés kiegészítésével, változtatásával jobb eredményt érhetünk el. Mindenképp indokoltnak látjuk a szív kivizsgálását, szív ultrahang elvégzését is a pontosabb diagnózis érdekében. Beszéljen állatorvosával a további teendőket illetően! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Ami látszik, hogy a macskán normálisan lévő 3. szemhéj a szokásosnál előrébb van, aminek sokféle oka lehet, a kiszáradástól kezdve, akár leukózisig. Azt javasolnám, hogy a biztosabb diagnózis érdekében forduljon állatorvosához.
A kutyus lábát meg kellene röntgenezni, előfordulhat, hogy műteni kell. Minél hamarabb vigye állatorvoshoz! Üdvözlettel, Zsömböly Miklós