1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Kedves Állatbarát! Ha a nyulak mixomatózissal fertőzöttek, akkor ez bejelentési kötelezettség alá tartozik, ezért állatorvoshoz kell fordulnia. A kór nem kezelhető. Mindenképpen meg kell mutatni orvosnak. Üdvözlettel: dr. Varga József
Az első, ha ezidáig nem volt oltva, a fertőző macskabetegségek elleni kombinált oltás, majd a veszettség, ezenkívűl javasolhatom még a macskaleukózis és fertőző hashártyagyulladás elleni vakcinázást is. Táplálás ügyben pedig a vegyes étrendet javasolhatom (táp és otthoni felváltva, vegyesen).
Bőrgyógyászathoz értő állatorvost, állatorvosi rendelőt kell felkeresnie, ahol diagnosztizálni, gyógyítani tudják kedvence bőrbetegségét. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Tudni kellene milyen szerrel lettek kezelve, mert pl a neocidol nem alkalmas macska kezelésre. Érzékenyen reagáltak a szerre, idővel a tünetek csökkenek, B vitaminnal enyhíthető az állapotuk
Tisztelt Kérdező! A kép eléggé életlen, nehezen kivehető bármi is.Vagy kérnék további képeket/adatokat, vagy lakókörnyezetében keressen fel egy állatorvost.