1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Az altatásnak megvannak a rizikói (érzékenyen reagál a szerre, vagy nehezen viseli a szervezet a beavatkozát) de ha nem javul az állapota akkor indokolt lehet a gerincfestés és a műtét is,de ezt az ellátó állatorvos tudja megítélni Műtét után nincs garancia semmire, de lehet hogy javulás csak ezzel érhető el
Az eset elég rosszul hangzik. Ha meg szeretné tudni az okot, akkor diagnosztikai kórboncolást javasolnék.
A kamillateás mosogatás egyszerűbb kötőhártyagyulladásra hasznos lehet (bár van egy kis szárító hatása), ha azonban erre nem javul, akkor antibiotikumos szemcseppre lesz szükség, úgyhogy feltétlen vigye a cicákat állatorvoshoz...
- A kutya egyrészt azért rág, mert unatkozik, és nincsennek a szellemi és fizikai igényei kielégítve. Napi 3 x 1 óra játék, futás, szimatolás, labdázás, biciklizés után kevés kutya kezd el rágni valamit. Másrészt mert a játékai, rongyai, fadarabjai unalmasak és íztelenek. Próbáljon letenni a teraszra egy bikacsököt vagy egy kutyák részére forgalmazott velős csontot és írja meg, hogy melyiket választotta a kutya ! - Léteznek az ön elgondolásának megfelelő spray készítmények, de sok esetben a csípős paprikás bedörzsölés is eredményre vezet.