1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Sokszor ilyen esetben valami korábbi sérülés van a háttérben. Esetleg beakadhatott a karma, vagy megrántotta. Az esetek nagy részében az ujj így is mered. De a pontosabbat csak az az állatorvos tudna mondani,aki látta a nyuszit.
A lába állapotát tapintásos vizsgálattal ponosabban lehetne megítélni, de a fényképek alapján rendben találom.
Kedves Mirjam! A cicuskának középfül és belsőfül gyulladása van. Sürgősen állatorvoshoz kell vinni, mert a helyzet igencsak veszélyes. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Üdvözlöm! Attól függ, hogy mekkora a méretbeli különbség, de én nem javaslom, mert ha a nagyobb kígyó esetleg zsákmánynak nézi, etetéskor, akkor bizony elfogyasztja a kisebbet. A gabonasikló nagyon jól tartható együtt egyébként, de ezek a véletlen balesetek előfordulnak. Nálam, a szivárványos boa evett meg egyszer egy nála sokkal kisebb siklót. Mindig törekedjünk arra, hogy nagyjából egyforma méretű kígyókat tartsunk egy terráriumban együtt!
A vérvizsgálatot meg kellene ismételni, bélsárból tenyésztés, parazitológiai és emésztési vizsgálatot kellene végezni. Látatlanul ennyit tudnék javasolni...