1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Feltétlen egy kivizsgálást javasolnék, vigye állatorvoshoz kedvencét! Szükség lenne legalább egy tüdőröntgenre, de jó lenne egy bronchoscopiás vizsgálat is... Ezeknek ismeretében talán könnyebb lenne a megfelelő kezelés kiválasztása.
Üdvözlöm! Szerintem ez valami gomba, vagy baktérium fertőzés lehet. Azonnal specialista orvoshoz kell vinni, de addig is Betadine oldattal ecsetelje a sebeket!
Kedves Tamás! Én semmilyet! Gyógyszert ajánlani a kezelőorvosnak kell, mégpedig a kutya állapota, a betegség súlyossága, a jelenlegi egészségügyi státusza, és még sok egyéb tényező alapján. Ezt nem lehet helyettesíteni internetes tanácsadással, mert abból akár kooly baj is lehet. Nem beszélve arról, hogy az itt szóba jöhető gyógyszerek szinte mindegyike receptköteles, és a használatuk folyamatos állatorvosi felügyeletet igényel (bármikor kialakulhatnak mellékhatások). Úgyhogy, azt javaslom, keresse fel a kutya eddigi orvosát (pl. azt, aki megállapítota, hogy csípőizületi diszpláziája van), vagy ha ez nem lehetséges, akkor egy állatorvost, akiben megbízik.
Himlő esetében több egyed is fertőződött volna az eltelt időszakban. Ha ez nem következett be, úgy valóban egyedi elváltozásról lehet szó. Hogy ez most biztosan szemölcs-e, inkább személyesen, az állatorvosának kellene diagnosztizálni.
A kamilla csak tisztításra jó.A kötőhártya-gyulladás gyógykezelésére antibiotikumos szemcsepp vagy kenőcs alkalmas. Ezt állatorvos tudja felírni receptre a cica vizsgálata után.