1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Tisztelt Steiner Úr! Lehet, hogy valóban a környezet- és tápváltás, valamint a szállítással kapcsolatos stressz áll a hányás hátterében. Ha ez levertséggel, bágyadtsággal, hasmenéssel is jár, érdemes visszavinni az oltást végző kollégához. Tisztelettel: Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős
A képek alapján arra gondolnék, hogy a szőrét ledörzsölte valami (kutyaház nyílása, házfal, kerítés stb.) De ez csak feltételezés. A bőrgyógyászat tipikusan az a terület az állatorvoslásban amikor látni, tapintani, esetleg szagolni stb kell az elváltozást. Mivel egyéb, akár súlyosabb betegség is felmerülhet, javaslom nézesse meg kutyusát állatorvossal.
A rühösség kutyákban elég ritka bőrbetegség, és nem is jellemző rá a martájéki elváltozás, úgyhogy én a házi diagnosztizálás (vag yinkább találgatás) helyett inkább azt javasolnám a kedves kérdezőnek, hogy ne saját maga akarja a problémát megoldani és főleg kezelni,hanem bízza ezt állatorvosra! Ez sokkal hasznosabb lesz!
Igen! Oltassa be a macsekot veszettség ellen. Dr. Puskás Gábor
Kedves Barbi! az attól függ, mi van nálatok a fürdőszobában, lehet, hogy a gőz, a meleg miatt megy oda, mivel a cicák szeretik a meleget.