1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
A karomvágást szakképzett kisállatkozmetikus meg tudja csinálni, ami már egy részeredmény lehet. A gyereksírás hangjához szoktatni lehet a macskákat. Erre a leghatékonyabb tréning, ha valamilyen módszerrel rögzítik a gyereksírás hangokat, majd ezt sokszorosítják valamilyen hanghordozóra és a gyerek jelenléte nélkül kezdik el a macskákat deszenzibilizálni a hanghatásra. Nagyon alacsony hangerőn kezdve a lejátszást, a pozitív megerősítés módszerével, és apró lépésekben fokozva a hangerőt. Könnyű elaltatást javasolni valakinek, akinek nem a saját állatáról van szó !!! vagy esetleg nincs is társállata és semmilyen fogalma, tapasztalata nincs állattartás ügyben !!! (a népi mondás szerint:" könnyű más farkával verni a csalánt !" )
A kutya farkát meg kellene röntgenezni, az adhatna választ a kérdésre.
Nem lehet tudni.
Mindenképp keressen fel egy röntgengéppel rendelkező állatorvost, aki ért a madarakhoz. Az ablak elé pedig tegyen fel függönyt, ha a madarát a lakásban szabadon kívánja röptetni.
Szia Nixike! Olvasgass bele ezekbe a cikkekbe: Mikor kellene elkezdeni a szobatisztaságra való nevelést? Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben? Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Sok sikert!