1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Sajnálom, de kérdésére ezen az úton nem lehet megfelelően választ adni, mert ehhez mindenképpen látni, vizsgálni kellene a kiscicát. Azt javaslom, mielőb mutasa meg egy állatorvosnak!
Tisztelt Kérdező! A makacs, nem gyógyuló kötőhártya gyulladás általában másodlagos folyamat, amelynek hátterében valamilyen hajlamosító tényező áll. Tehát nem elég a kórokozót kiiktatni, sőt gyakran nem is lehet, mert olyan baktériumok okoznak ebben az esetben gyulladást, amelyek normálisan is jelen vannak, de nem tudnak elszaporodni. A háttérben megbújó hajlamosító tényező lehet a szemhájak kifelé (ectropium) vagy befelé (entropium) fordulása, miáltal folyamatosan irritálják a szaruhártyát. Ok lehet a könnytermelés elégtelensége is (ceratoconjuntivitis sicca). Természetesen még számtalan, ritkább kórkép is előfordulhat, tehát a részletes szemészeti vizsgálat nem nélkülözhető. Diagnózis nélkül - gondolom érthetően - nincs értelme a kórjóslatról ötletelni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Fokozatos, lassú leszoktatással. Nem durván, de határozottan és következetesen lökje le, tolja el. Enyhe ilyesztéssel. Nagymamáink még ismerték azt hogy 'SICCC', de 1-2 vízipisztoly vagy virágspriccoló "lövés" is meghozza a várt hatást. Ettől még Ön szeretheti és a macsek világképe sem fog összeomlani, csupán a játékszabályokat kell tisztázni és a határokat kijelölni.
Kedves Anita! Egy jó minőségű, nagytestű kölyökkutyáknak való táp etetése az optimális (márkákat nem írok, de az árakból látszik, hogy melyik táp a jobb minőségű). Ezekben a tápokban minden ásványi anyagból, vitaminból, fehérjéből, szénhidrátból, stb. pont annyi van, amennyire az adott korú és tömegű kutyusnak szüksége van (fontos a táblázat betartása a táp csomagolásán). Főtt étel esetén kalcium, foszfor kiegészítés lehet szükséges, de ennek az adagolása nagy körültekintést követel, mert túladagolva súlyos problémákat okozhat. Én tehát inkább a táp etetését javasolnám, főleg kölyök korban.
Kedves Vivi! Ez lehet akár a cukorbetegség jele is, de nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, lehet, hogy csak szomjas vagy nagyon melege van. Minden esetre vigyel el egy állítorvosi kivizsgálásra!