1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
T. Gazdi! A következő lehetőséget tudom ajánlani, mert első olvasatra nekem is vannak kételyeim a gyógykezelést illetően. Talán az alábbi kolleganőt meg lehetne kérdezni: 6600 Szentes Sáfrán Mihály utca 43. Elérhetőségeink: Telefon: +36/303574468;+36/202572548 Üzenetrögzítő: +36/63401420 E-mail: dobosapa@vnet.hu dr. Berényi Adrienn-t kéne keresni Ő egy elég ügyes szemész lány, ráadásul nagyon jól felszerelt a szemészeti szekciójuk a rendelőben... mást nem telefonon elmondja majd, hogy ő kit ajánl közelebb Budapesthez.... Üdvözlettel: DR. Stark Róbert ZOOÁZIS Állatorvosi rendelő
Üdvözlöm! Sajnos a húgykövesség kandúr macskáknál elég gyakori. Önmagában a "lúgosító tápok" etetése nem elég, sőt, árthat is, hiszen paradox módon a túlságosan lúgosított vizelet is kőképződésre hajlamosíthat. A fő hangsúly a megfelelő vízbevitelen kell, hogy legyen, ezt kell mindenképp szem előtt tartani (ivószökőkutak macskák részére, nedvesebb tápok, száraz táp etetése esetén S/O tápok etetése, amelyek egyszerre alkalmasak a struvit és az oxalát kövek oldására, megelőzésére is). Az oltásokat illetően a macska életmódjától (kijáró / benti cica) függ, hogy milyen oltásokat és mikor kell kapnia. De fontos, hogy ha egy cica akár csak 1-2x is kimehet a lakásból, már kijárónak számít!
T gazdi! Egy állatorvosi vizsgálat bizonyára sokat segítene...
Sajnos vizsgálat nélkül, látatlanban én is csak találgatni tudok, hogy mi okozhatja a problémát. A leírt tünetek alapján több betegség is felmerül. Az egyik ilyen, hogy valami elakadt a kis agáma bélrendszerében (ez legtöbbször alomanyag vagy kavics szokott lenni). Ez gyakran okoz hányást, öklendezést. Sajnos egyéb betegségek is szóba jönnek; példának okáért, ilyen fiatal állat esetén a vitaminhiány is felmerül, a gondos táplálás ellenére. Egy röntgenfelvétel mindenképp haszos lenne. Ez rengeteg plusz információt adna a betegség eredetét illetőleg.
Kedves Kérdező! A kutyák étvágytalansága leggyakrabban valamilyen betegség következménye, ezért a lehető legjobb dolog, amit tehet, hogy minél hamarabb megvizsgáltatja egy állatorvossal. Így valószínűleg a megfelelő kezelést kapja majd az állat.