1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Akár injekciós, akár inhalációs altatásról van szó, nagyon fontos altatás előtt a pontos testtömeg megállapítása, hiszen ez az alapja a szükséges altató mennyiség kiszámításának.
Kedves András! A probléma valós okát vizsgálat nélkül nem tudjuk megállapítani. Jó volna kiegészítő vizsgálatokat készíteni az állatról (tapintás, RTG). Jó lenne, ha csivaváját mielőbb elvinné az állatorvosához, mert a tünetek hátterében súlyos betegségek is lehetnek (bűzmirigy gyulladás, daganat, súlyos bélgyulladás, stb).
A képen mindössze annyi látható hogy mindkét oldali szemrés a normálisnál szűkebb,de ez szinte minden szembetegségnél előforduló tünet. Tudni kellene hogy van-e és milyen, mennyi váladék, hogy a pupillák a fényre reagálnak-e és hogy a macska mozgása bizonytalan-e. Javaslok egy szemészeti vizsgálatot és annak eredménye alapján dönthető csak el hogy a betegség maradéktalanul, részben vagy nem gyógyítható. Legvalószínűbben ez egy idült kötőhártyagyulladás,ami a megfelelő antibiotikumos kezeléssel meggyógyítható.Ehhez persze szükség lehet a kötőhártyaváladék bakteriológiai-rezisztencia vizsgálatára.
Kedves Dániel! A kanári ivarmeghatározás valóban nem egyszerű feladat, csak tapasztalt vizsgáló képes elkülöníteni a hímet a nősténytől, azt is ivarérett korában, ami 8-10 hónapos korra tehető. Eltérés a kloáka alakjában mutatkozik, illetve hangadásukban, ugyanis a hímek énekelnek, a tojók rövid hívó hangot hallatnak, azt is ritkán, bár ez is egyedi eltérést muatahat. Ha kereskedésben vásárolt példányokról van szó, az eladó jogszabályi kötelezettsége az ivar és a kor pontos megjelölése eladáskor. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Táp mellé mást is kapjon: marhahús, konyhai maradék, porcos, csontos dolgokat is ehet. Normál esetben az ételben benne van a kellő Ca.