1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Nem késő. Üdv
Ez minden esetben az adott táptól függ. Minden gyártó táblázatban ad útbaigazítást a mennyiség tekintetében, ezt a táblázatot kell keresni a csomagoláson.
T. József! Féregtelenítésre ajánlom a Spot-on készítményeket, amik külső-belső féreghajtók is. (rodamectin , vagy egyéb hatóanyag). Mindenképpen fontos a vitaminkiegészítés pld.: Béres Minera csepp cicának. Egyébként a cicaeledelek, konzervek megfelelő eleségként szolgálnak , ami kiegészíthető állateledelben beszerezhető élő eleséggel ( gyászbogár lárva stb.) Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Piretrin tartalmú porozó szerekkel hatásosan el lehet pusztítani.
Egy 3 hónapos kutyának ilyen tünetekkel sokféle baja lehet, leginkább egyes fertőző betegségeket kell kizárni. Mindenképpen és minél előbb állatorvoshoz kell vinni! Ne gondolkozzanak sokat, mielőbb vigyék el, mert akár az életébe is kerülhet a késedelem!