1776. Házi macska kozmetika: hogyan válasszuk ki a megfelelő kefét, fésűt?
A megfelelő kefe vagy fésű kiválasztása a legalapvetőbb otthoni macska kozmetika első, legfontosabb lépése.
A megfelelő kefe vagy fésű kiválasztása a legalapvetőbb otthoni macska kozmetika első, legfontosabb lépése.
Az emberek sokszor mennek vakációzni, üzleti útra, esetleg vészhelyzet adódik a családban és találniuk kell valakit, aki addig is vigyáz kedvencükre.
Bár a macskatulajdonosok legtöbbje a macskára bízza a mosakodását, előfordulhat, hogy elkerülhetetlenné válik a fürdetés. A következő tanácsok segítenek abban, hogyan tehetjük a tortúrát kellemes élménnyé úgy a macska, mint saját magunk számára.
Az elsődleges okai a viszketésnek lehet atópia, bolhaallergia, élelmiszer-allergia vagy akár atkák is!
A brakkvízi, vagyis félig édesvizű, félig tengervizű akváriumok néhány páratlan és csodálatos halfajtának adnak otthont. A brakkvízi biotópok nagyobb ismeretének és a jobb feltételeket biztosító legújabb felszereléseknek köszönhetően ez a különleges ökoszisztéma gyorsan fejlődik.
Kedves Gazdi! Lehet úgynevezett hideg-agglutináció, de a fülatka sem kizárt. Minél gyorsabban lássa állatorvos. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Őszinte leszek: nekem kicsit zavaros a leírt történet. A csípő-izületi diszpláziát precízen elkészített röntgenfelvétellel lehet megállapítani. Azt, hogy vajon mi okból ultrahangozták, én nem tudom megmondani. (Ezt a kezelő orvossal kellene alaposan megbeszélni.) A helyzet az, hogy szerintem jelenleg még a megállapított diagnózisban sem lehetnek biztosak, ez mindenképpen megerősítésre szorul. A megoldás csak az lehet, ha elviszik egy másik rendelőbe is, és ott is megnézetik. (Ez persze további költségekbe fog kerülni.) Javasolnám, hogy ortopéd specialistát keressenek meg. (A www.kisallatortopedia.hu oldalon találnak ilyen állatorvosokat ill. rendelőket.)
Kedves Gazdi! A szőrhullásnak valószínűleg nem hiánybetegség az oka. Meg kellene nézetni az állatorovsával. A harapósságot pedig enyhe fegyelmezéssel kell megtorolni (pl. újsággal meglegyinteni, vagy megsértődni és nem szólni hozz stb.). Üdvözlettel dr. Szaniszló Ferenc
Sajnos ebben nem tudok segíteni. Állatorvosnak kellene látnia.
Kedves Gazdi! A laboreredmények elég jók. Valószínűleg tényleg agyi tünetei vannak. El kellene vinni egy epilepszia specialistához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc