1776. Házi macska kozmetika: hogyan válasszuk ki a megfelelő kefét, fésűt?
A megfelelő kefe vagy fésű kiválasztása a legalapvetőbb otthoni macska kozmetika első, legfontosabb lépése.
A megfelelő kefe vagy fésű kiválasztása a legalapvetőbb otthoni macska kozmetika első, legfontosabb lépése.
Az emberek sokszor mennek vakációzni, üzleti útra, esetleg vészhelyzet adódik a családban és találniuk kell valakit, aki addig is vigyáz kedvencükre.
Bár a macskatulajdonosok legtöbbje a macskára bízza a mosakodását, előfordulhat, hogy elkerülhetetlenné válik a fürdetés. A következő tanácsok segítenek abban, hogyan tehetjük a tortúrát kellemes élménnyé úgy a macska, mint saját magunk számára.
Az elsődleges okai a viszketésnek lehet atópia, bolhaallergia, élelmiszer-allergia vagy akár atkák is!
A brakkvízi, vagyis félig édesvizű, félig tengervizű akváriumok néhány páratlan és csodálatos halfajtának adnak otthont. A brakkvízi biotópok nagyobb ismeretének és a jobb feltételeket biztosító legújabb felszereléseknek köszönhetően ez a különleges ökoszisztéma gyorsan fejlődik.
Igen van, hogy esetleg nehézséget okoz neki. Rutinos tenyésztő segíthet az akcióban. Azonban arra is kell gondolni, hogy az ilyen hosszú fedezési szünet után a kanok spermája gyakran gyenge minőségű és a szuka üres maradhat.
A fajtatiszta kutya vásárlás esetén általában a tenyésztő vállalja a garanciát arra, hogy tényleg egy fajtatiszta ebet ad el és nem keveréket. Kölyökkorban csakis a tapasztaltak tudják megállapítani azt, hogy melyik kiskutya keverék és melyik fajtatiszta. A tenyésztővel tanácsos értekezni ez ügyben.
Ha a kutya székletében kezelés után is észrevehető, "oda nem illő" dolgokat látunk, jobb ha egy állatorvoshoz viszi és kivizsgáltatja. A székletvizsgálattal meg lehet állapítani, hogy milyen féregfertőzöttség áll fenn. A kisgyermekes családokban mindig szoktam javasolni vizsgálatot, mert a fertőzött állat veszély jelent számukra.
Az idős kan kutya mellé nem javasolok egy újabb kan kutyát. Nem jó ötlet. Ha mindenképp kiskutyát szeretnének, kislány kutyát szerezzenek be.
Szerintem nyugodtan lehet mellé új nyuszmusz, nem hiszem, hogy bántanák egymást. De azért az első napokban figyelni kell őket, és ha baj van, akkor be kell avatkozni.