1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Kedves Kérdező! Állatorvosi vizsgálat szükséges a probléma megoldásához. Szájüreg vizsgálatával eldönthető, hogy fogászati vagy egyéb elváltozás okozza a tüneteket. Dr. Puskás Gábor
T. Gazdi! Sajnos az Ön által leírtak alapján nem lehet pontos "távdiagnózist" felállítani. Ami igen valószínű, hogy a bűzmirigyet ért trauma indukált daganatképződést, de az is lehet, hogy amire Ön gondol az nem is az, pld lehet perianális adenóma, vagy egyéb más daganat is. Mindenképpen meg kell nézeti állatorvossal. Üdvözlettel: DR. Stark Róbert
Olvassa el kérem az ide kapcsolódó cikkeinket! A felnőtt degukat elégő naponta 1x etetni. Reggel vagy este, teljesen mindegy. Egy kis friss zöldség, gyümölcs, degueledel. Megpróbálkozhaunk tyúkhúrral, salátalevéllel is, de azt nem nagyon szokták megenni. A maghoz akkor is nyúlhatnak, ha a friss zöldség esetleg elfogyna, így biztosan nem maradnak éhesek. Kerüljük el, hogy a friss eleség megmaradjon. Inkább adjunk kevesebbet, és a maradékot vegyük ki. Ezzel a módszerrel hamar egyértelmű lesz, hogy mennyit is esznek állatkáink. Szénát akkor tegyünk be, amikor látjuk, hogy elfogy. Ha elutazunk pár napra, nyugodtan betehetünk nekik nagyobb adag szénát, magot. Ezek ugyanis nem rohadnak, és így nem maradnak éhen a kis kedvencek.
A széna megfelelő. Esetleg még mogyoró ágat fejez be a nyugszanak, amit rágcsálni tud. Kenyeret semmi képpen se adjon neki, mert teljesen tönkre teszi a bélműködését. Számos nyúlnál elő fog kopási rendellenesség,amit a nem megfelelően záródó fogazat okoz.Ilyen esetben a fogkoptatók sem elegendőek és állatorvosi beavatkozásra van szükség.Ezek az állatok rendszeres fogápolásra szorulnak.
A kutya és a macska sem egészségügyi sem egyéb veszélyt nem jelent az éticsigákra. És viszont.