1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Valószínűleg már nem élt a kiscica, mikor az anya megette, vagy legalább is beteg volt és életképtelennek tartotta,. Viselkedés zavar is lehet az eset hátterében, de az okát nehéz kdieríteni. Jobb lenne ivartalaníttatni a cicát, hogy ne szüljön többet.
Üdvözlöm! Mindenképp korrekt neurológiai vizsgálatot, és kiegészítő képalkotó vizsgálatot (MRI) javasolnék, de erről majd a neurológiai-ortopédiai vizsgálatot végző kolléga tájékoztatni fogja.
Nem betegségről, hanem viselkedési problémáról van szó. Ez azonban nem a macska szempontjából probléma, hanem a gazdának okoz bosszúságot. A macskák egyébként előszeretettel végzik a dolgukat a fürdőkádban. De némelyik a WC-kagylóra is felül ilyen célból. Talán be kéne csukni a fürdőszoba ajtaját...
Kedves Róbert! Az Arnica CH200-ból 4 golyócskát oldjon fel kb. 5ml vízben, és ezt az oldatot öntse Rini szájába. Ügyeljen arra, hogy a beadás előtt és után kb. 15-15 percig ne igyon és ne egyen Rini, ugyanis a homeopátiás szereknek a száj nyálkahártyájáról kell felszívódnia. A szer beadását hetente 1x javaslom, néhány alkalommal ismételhető. A hosszabb távú adagolását a szernek nem javaslom. Remélem, elég precíz voltam! :) Ha nincs számottevő javulás, mindenképpen érdemes egy homeopata állatorvost felkeresnie. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Interneten beszerezhető, javasoló állatorvos fog ebben segíteni Önnek.