1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Kedves Éva! A lándzsás útifű szirupot kúraszerűen ajánlatos adni, ahogy Ön is írta. Ha a krónikus köhögés a macskanátha utókövetkezménye: Sticta pulmonaria D3 napi 3x. Ha a köhögés görcsös, recsegő légzési zörejjel, fenyegető fulladással: Drosera D1, Cuprum aceticum D3, Ipecacuanha D3 napi 3x. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A játék közbeni morgás normális. Egy 4 hónapos kutyának még sokat kell fejlődnie és szocializálódnia ahhoz hogy ne féljen az utcán vagy bárhol máshol. Ha már elég magabiztos lesz akkor a hangja is meg fog jönni. Egyszer
Így látatlanba nehéz elképzelni, mit is jelenthet pontosan az, hogy a macska nyelve olyan, mintha "megégette volna". Nem gondolnám, hogy a castratioval ez a tünet összefüggésbe hozható. A nyálzásnak sok oka lehet, a leggyakoribbak a következők: rossz fog, fogkövesség, ínygyulladás, idegentest a garatban/nyelőcsőben, fekélyképződés a szájüregben. Menhelyi cicáról lévén szó, én a legutóbbit tartom a legvalószínűbbnek. Több olyan macskavírus ismert, amely fekélyképződéssel jár a szájüregben és a nyelv felületén. Ez pedig erős nyálzást eredményezhet. Amennyiben a vérvétel során azt tapsztaljuk, hogy a fehérvérsejtszám a normális érték alá csökkent, szinte biztos, hogy vírusos háttérbetegségről van szó.
A lehetőségek: • ivartalanítás • az alom anyagának cseréje más állagúra, minőségűre • még egy alomtálca a lakás másik pontjára • rajtakapáskor erős hanggal vagy vízspricceléssel megzavarni
Ne várjon!Forduljon!