1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
A nyákos burokkal fedett lágyabb bélsár vastagbél hurutra utal. Ez gyakori dolog a kutyáknál, de csak ebből nehéz konkrétumot mondani, mert sokféle ok állhat a háttérben. De az is lehet, hogy semmi jelentősége nincsen. Indokolt lehet alapos bélsár laborvizsgálat, kórokozók keresése (kimutatása). És egy egyéb irányú alap labor sem ártana meg, csak amiatt, hogy tisztán lehessen látni, minden rendben megy-e? Egyébként pedig rengeteg múlik azokon az apróságokon, amit csak alapos kikérdezéssel és megbeszéléssel lehet tisztázni.
Üdvözlöm, Ha egy gekko farka elvékonyodik, ott biztosan valamilyen hosszan tartó folyamat zajlik a háttérben... Szerintem minél előbb el kéne vinni őt egy hüllőkkel foglalkozó állatorvoshoz, hogy megállapíthassa mi a probléma, és orvosolhassa is... Üdv-Éva
Kedves gazdi! Ne adja fel, sajnos vannak ilyen házikedvencek, akikkel foglakozni kell, hogy "kineveljük belőle" az agressziót. Az alábbi cikkek segíthetnek: http://www.haziallat.hu/allati-trendi/homeopatia-kedvenceinknek/az-agresszivitas-formai-kezelese-homeopatiaval/4232/ http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/macska-durva-jatek/5271/
Kedves Gazdi! Nem minden kutya egyforma -úgy ahogy az emberek sem. Az én kutyámat sem érdekli a labda, tényleg az van, hogy egyszerűen nem érdekli (nem muszáj, hogy legyen vele rossz élménye, csak egyszerűen nem érdekli). Nálunk a plüss játékokkal van úgy, hogy egy darabig érdekli, aztán nem.De van egy frizbink, amit imád. Hosszan el tud rajta rágódni.Ha valamelyik játék nem érdekli, egyszerűen próbálj meg olyanokat keresni, amik jobban lekötik, és akkor azzal tudtok játszani!
Amennyiben a kiskutya az elhullását követeően nem lett felboncoltatva, és nincs a boncolási eredményről megfelelő jegyzőkönyv a birtokukban, akkor esélytelen a kérdés, és nem szabad belemenni semmiféle további lépésbe. Nem tudják ugyanis semmivel sem bizonyítani azt, hogy valóban az volt a baja, amit a vizsgálatok alkalmával megállapítottak nála. Ahhoz ugyanis, hogy a tenyésztőt hibás teljesítés miatt bepereljék, önmagukban nem elegendőek a vizsgálati leletek. Boncolási jegyzőkönyv nélkül egy közepes ügyvéd is pillanatok alatt megnyeri a pert a tenyésztőnek, még akkor is, ha önöknek van igazuk, és akkor még a perköltségek is az önök nyakába szakadnak. Úgyhogy maradnak a tanulságok! Reklamálni a tenyésztőnél akkor kellett volna esélyes, amikor az első tüneteket észlelték. Ekkor lett volna lehetőség arra, hogy jelezzék neki, hogy az egészségesnek mondott kutya beteg, és veleszületett betegsége van, és ekkor kellett volna valami igénnyel fellépni vele szemben (árengedmény, visszavétel, másik kölyökre cserélés, stb).