1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Nem hiszem, hogy ez allergia lenne. A fokozott nyálzás oka az lehet, hogy valamiért neki rossz ízű a tabletta, és ahogy a szájában megérzi ezt az ízt, elkezd erősen nyálzani. Úgy kellene megpróbálni a gyógyszert beadni neki, hogy ne nagyon rágódjon rajta. Le kellene nyomni a torkán egy ügyes mozdulattal. (Ezt persze meg kell tanulni. Kérjék az állatorvosok segítségét!)
Én eltávolítanám a csomót, és szövettani vizsgálatot csináltatnék belőle, ha biztosat akarnék tudni.
Szerintünk ha tőből leszakadt a körme, akkor már nem nő vissza, de ettől boldogan fog élni a továbbiakban is! Az "ebcsont beforr" mondást fordíthatjuk erre is, mókuscsont beforr! Régóta foglalkozunk állatokkal, de ilyen "kisebb sérülések" gond nélkül gyógyulnak a rágcsálóknál. Ilyenkor sokat nyalogatják a sebet, valószínűleg ez segíti náluk a gyógyulást. Talán már rendbe is van a mókid és ezekre az általam írottakra magadtól is rájöttél! Ha begyullad, gennyedzik és nem gyógyul - ez egy-két napon belül látszik, akkor viszont állatorvoshoz kell vinned. Ők jól értenek a rágcsálókhoz: http://www.grafdoktor.hu/
A tojásképzéshez, csontképződéshez elengedhetetlen a megfelelő ásványianyag utánpótlás. Erre a célra sok kiegészítő létezik, ajánlom a Calcium columba-t, vagy a Calci-lux készítményt ivóvízben oldva, külön kistányérban elhelyezve érdemes etetni a Kondifix mineral készítményt, melyben az apró kavicsok segítik a zúzógyomor működését is. A bűzös széklet jellemző a kotló madarakra, viszont, ha nagyon híg, akkor lehetséges a káros baktériumok feldúsulása is. Ezt székletminta vizsgálattal lehet ellenőrizni. Odú, költés, fióka?>>
Hosszú lenne ezt leírni most, de a honlapomon itt mindent megtalálsz a kicsik felneveléséről. A picikhez hozzányúlhatsz. De előtte simogassad meg az anyát, hogy a ő szaga legyen a kezeden... http://www.torpenyuloldal.freeweb.hu/torpenyul_tenyesztes.html