1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Az én praxisomban is volt nem régiben egy szinte teljesen ugyanilyen eset. Sajnos nem lett jó vége, el kellett altatni a cicát. Azt gondolom, az Önökének is lesz a "megoldás" az állapotára, a kérdés csak az, hogy mikor. Ez viszont rengeteg tényezőtől függ, leginkább az önök tűrőképességétől.
Sajnos ez 3 hetes korban előfordul.:( Ilyenkor alakul át az emésztőrendszer a tejről a szilárd takarmányra- ilyenkor nagyobb az elhullás esélye.:( Sajnos ezt nagyon sok dolog okozhatja és valószínűleg péntek óta a nyuszi sem él már.:( A többi nyuszi- ha nem fertőzés, ami azért ritka - nincs veszélyben, de figyeljetek oda rájuk, legyenek melegen, legyenek akár ölben is sokat, mert a szeretet az csodákra képes. Ilyen elhullás esetén sok esetben még az orvosi boncolás is egy teljesen egészséges fiókát mutat- tehát sokszor nem tudják még így sem megállapítani a halál okát...
Ha a cica nem tud vizeletet üríteni, sürgős állatorvosi segítséget igényel. Katéterezés vagy a hólyag tartalámának hasfalon át történő leszívása. A végső megoldás a műtét véglegesen megoldja a gondot, de továbbra is ajánlott a diétás táp etetése.
Kedves Érdeklődő! először érdemes elvinni egy jól felszerelt állatorvosi rendelőbe, rengeteg ilyen van (keressen egy Önhöz közelit). Találgatni nem érdemes, minél hamarabb irány az állatorvos! http://www.bpallatorvos.hu/rendelok.html
A cicus valószínűleg nyalogatta a lenyírt, szőrtelen hereborékot, de lehet, hogy más az oka a bőrgyulladásnak. Feltétlen mutassa meg egy állatorvos kollégának!