1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Akkor szoktuk javasolni, ha gyógykezelésre nem reagál az állt, tehát nem javulnak a tünetek. Az ilyen allergia nem csak a füleket, hanem szinte az egész testet érinteni szokta,nagyon durva bőrelváltozásokat okozva. Ettől független kérheti a vizsgálatot. Állatorvosa biztosan tudja, melyik állatorvosi laborok tudják ezt elvégeztetni( a négy nagyobb budapesti ill. Pest megyei biztosan). Az árakról is ők tudnak pontos tájékoztatást adni.
Kedves Gazdi! Igen, például máj műküdési zavarra. Mindenképpen kivizsgálásra van szükség (ultrahang, labor stb.). Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Valószínű az alommal lesz a probléma, rossz forgács van alatta, az okozhatja a tüneteket, ki kell cserléni.
A leírtak alapján egy alaposabb állatorvosi vizsgálatot javaslok. A több, egymástól független okozója is lehet a tüneteknek, nem zárható ki egy atkafertőzés sem.
Kedves Gazdi! Önmagában nem sokra. Csak a klinikai tünetekkel egybevetve értékelhető. A Ck és az LDH izom eredetű enzim, szinte a legkisebb izomsérülésnél, vagy egy nehezebb vérvételnél emelkedik az értékük. Az ALKP máj illetve epe vezető eredetű, ez esetleg epeérgyulladásra vagy elfolyási zavarra utalhat, de egy gyógyszeralkalmazás is megemelheti. Az állatorvo kolléga el tudja végezni a lelet értelmezését. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc