1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Ha hányós a cica, akkor egyrészt utazás előtt ne etesse túl, másrészt pedig érdemes kipróbálni nyugtatószereket. Itt készítményneveket nem említenék, de szerintem ebben bármelyik kollega tud segíteni. Az altatást nem javasolnám.
Kedves Gazdi! Mutassa meg állatovosnak a kutyust, aki megvizsgálja és a tüneteknek megfelelően kezeli!
Kedves Barbara! A fotó alapján (bár ezt látni kellene) allergiás bőrgyulladás, de más kórkép is szóba jöhet. Feltétlen vigye állatorvoshoz!
A pézsmateknős egy szűrt akváriumban tartható együtt gyorsabb úszású( ! ) halakkal. Szüksége van egy vízen kívüli pihenő- napozó felületre, ez lehet egy stabil kő vagy parafa. Az etetésére nem elég a haleledel, fagyasztott vagy szárított halat, gilisztát, sovány csirkehúst, kisebb vízicsigát, jó minőségű teknőstápot igényel. Nem nő nagyra tehát viszonylag keveset koszol, ha jó a szűrés és odafigyel rá nem lesz gond.
A válaszomat sajnos azzal kell kezdenem, hogy sok okosat nem lehet az ügyben mondani. Minden bizonnyal ún. fonal gennyesedés lehetett a háttérben, ami ha ritkán is, de azért néha előfordul. Ma már azonban bármit is nehéz lenne bizonyítani. A problémát bonyolítja, hogy később már más feltételezések alakultak ki az okot illetően. Azt, hogy mekkora a baj, így nem lehet megítélni, és azt sem, hogy valóban mi a cicájukkal a probléma. Csak azt tudom ajánlani, hogy tovább kell vizsgálni illetve kezeltetni. Remélhetőleg rövidesen lesznek leletek a kivett csomóból, ami sokat segíthet a pontosabb diagnózis érdekében. Megfontolandó az is, hogy esetleg megmutassák újabb állatorvosnak is, akár például úgy is, hogy áthozzák Magyarországra (Szegeden például nagyon jó kisállat rendelők vannak.) Több szem, többet lát!