1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Kedves Margit! Nem könnyű a helyzet. Talán meg lehetne próbálni egy viszonylag új rák ellenes szert a Neoplasint, ami biztosan nemárt, viszont elég jó erdményeket produkál a betegség szintentartásában illetve regressziójában. Egy biztos, hogy nem olcsó. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Kellene egy pajzsmirigyhormon vizsgálat, mertlehet, hogy az az oka. Bár ismeretes kutyáknál ún. szezonális szőrtelenség, amit a tobozmirígy teremelte melatonin hormon hiánya okoz. Az előbb viszonylag jól, az utóbbi alig kezelhető. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ez sajnos egy olyan probléma, amin gyakorlatilag nem tudunk segíteni. A háttérben leggyakrabban az ún. hypertófiás járó szívizom elfajulás áll, aminek a lényege, hogy a szívizomzat olyan mértékben megvastagszik, hogy emiatt nem képes a megfelelő keringést fenntartani. Így a vér áramlása lelassul, lehetőséget adva ezzel a vérrögök kialakulására, amelyek aztán elakadnak a érrendszerben. A leírtakból az következik, hogy magának a vérrögnek az eltávolítása nem sokat segítene az alapbaj megoldhatatlansága miatt. A legtöbb ilyen beteg vagy magától elpusztul, vagy előbb-utóbb elaltatásra kerül. Ez utóbbi oka elsősorban a csillapíthatatlan fájdalom, ami miatt nehéz az állat szenvedését nézni.
Nem fogják megbírságolni, de mindig igyekezzenek betartani a határidőket lehetőleg. Probléma akkor lehet, ha épp ez alatt az egy hét alatt megharapna valakit a kutya, és akkor kiderülne, hogy az oltása már lejárt. Betegség miatt is előfordulhat csúszás a védőoltásokban.
Kedves Gazdi! Látatlanban nagyon nehéz megmondani mi áll a tünetek hátterében, minél hamarabb mutassa meg állatovosnak a cicát, ha eddig nem tette!