1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Leopárd gekkónál még nem hallottam ilyesmiről. A tojások keltetési hőmérséklete befolyásolhatja a nemet, de csak a kifejlődés alatt. Utólagos nemváltás egyes halfajoknál előfordulhat, de gekkóknál szerintem nincs ilyen.
A bolhairtó cseppek általában 4 hétig hatnak mind. A teljes bolhamentességhez többször kell alkalmazni minden készítményt, havi gyakorisággal. Azonnali gyors hatást lehet elérni , ha sprayt használnak. Többféle van forgalomban az állatorvosoknál és állatpatikákban. FONTOS, HOGY MACSKÁRA IS HASZNÁLHATÓ LEGYEN!! ( némelyik készítményt tilos macskára tenni, mert mérgezőek rá, el kell olvasni az utasításokat) A bepanthen használható.
Vizsgálat nélkül erre nem tudok válaszolni. Minden esetre az évi többszöri fialás állatvédelmi szempontból sem ajánlatos. Javaslom a cicák ivartalanítását.
Kedves Gazdi! Bármelyik eset is áll fenn, csak arra tudjuk biztatni, hogy minél hamarabb vigye el az állatorvosához!
Nehéz így megmondani. Ha külsérelmi nyom nincs rajta, ha nem puha a páncélja és tiszta a szeme akkor lehet hogy csak félénk. Pár napig még nem kell aggódni mert a hüllők jól bírják a koplalást. Ha nem kezd el enni nézesse meg állatorvossal.