1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Üdvözlöm! Sajnos ez egy úszóhólyag betegség. Sokak szerint a gyulladt belső szervek nyomják el az úszóhólyagot. Ellene tenni nem nagyon lehet sajnos.
Kedves Gazdi! Interneten keresztül nem lehet megállapítani a tünetek kiváltó okát. Azt javaslom, hogy mindenképp vigye állatorvoshoz, aki majd megvizsgálja és megfelelő kezelésben részesíti!
Igen, lehet, hogy beteg. Feltétlenül vigye állatorvoshoz! Vannak un. egzotikus specialista szakállatorvosok is szép számban, akik ilyen apró állatokkal, valamint madarakkal, hüllőkkel is foglalkoznak.
A fiatal madárnak, ha még nem szokott hozzá a napraforgóhoz, inkább olyan apró magvakat kellene adni neki, mint a köles és a fénymag, de mindenek előtt a fürtösköles (csumíz). A karma később fog kopni a megfelelő méretű faágakon, melyek olyan vastagok, hogy a lábujjak 1/3-2/3 átmérőben fogják át. A karmok visszacsípése semmiképp nem ajánlható, többek közt azért sem, mert a vérerek még túl közel vannak a karomvégekhez. A csíráztatott mag sokkal puhább, ezért könnyebben tudják feltörni, de kedvező élettani hatásai miatt később is érdemes etetni. Természetesen a 3 hónapos nagysándor fióka fizikailag képes megtörni, akár a keményebb héjú magokat is, de a kézzelnevelő táp után ajánlott a fokozatosságot betartani. Ilyenkor még legalább kétnaponta kapjon lágyeleséget, ami lehet sárgarépa-főtt tojás lereszelt keveréke, vagy készen kapható szárított eleség is.
Kedves Gazdi! A kandúrok általában 8-12 hónapos koruban válnak ivaréretté. Amint elérik az ivarérettséget, felveszik fröcskölő szokásukat (az ivarérett kandúr macska vizelete rendkívül bűzös és átható). A cicája már minden bizonnyal ivarérett.