1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Kedves Kristóf! Optimális esetben a kismacskáknak jó, ha 10-12 hetes korukig is az anyjuk mellett maradnak, de általában 8-10 hetes korukban szoktak az új gazdihoz kerülni. Ennyi időre van szükségük ahhoz, hogy egészségesen fejlődjenek és szocializálódjanak.
Keltetni leginkább keltetőgépben lehet, bár a célnak megfelelhet egy állandó hőmérsékletű termosztát is. A legtöbb madártojás 37.8C fok körüli hőmérsékleten kel. De a keltetés ennél összetettebb munkafolyamat tojásforgatással páratartalom beállítással, stb. Mivel nem lehet tudni milyen madár tojásáról is van szó, így a "kicsi" tojásból talán veréb méretű madár tojására következtethetek, a kelési idő 12-14 nap körüli lehet. Már amennyiben megtermékenyített a tojás, nem kezdődött meg benne az embrió fejlődése és nem szakadt el a leeséskor az un. jégzsinór. A kikelt fióka nevelése sem túl egyszerű feladat, de nem lehetetlen például apró lisztkukaccal és némi probiotikumos ivóvízzel.
Nem igaz, hogy nem ivartalanítható. Ivartalanítható, sőt, ha szükséges (a húgycső teljes elzáródása vagy komoly vizelési nehézség miatt), egy összetett műtét (urethrostomia) részeként a teljes péniszt is el kell távolítani és a húgycsövet lerövidíteni (gyakorlatilag "lánycica" lesz belőle...).
A fotók alapján vannak tippjeim (azok között vannak az Ön által említettek is), de ehhez mindenképpen meg kell vizsgálni a cicát. A fő kérdés, hogy ezt a "fehéret" üríti vagy a végbélhez csatlakozik. Ha üríti, akkor lehet féreg, táplálék (emészthetetlen), idegentest-darab, ha nem, akkor az vizsgálattal (ami altatásban történik) általában megállapítható...
A cica életkorát alapul véve a legeslegeslegvalószínűbb az, hogy valamilyen fejlődési rendellenessége, hibája van az agyában, és ez okozza már ilyen fiatalon a tüneteket. Ezen túl semmi bíztatót nem lehet mondani. A szóba jöhető betegségek felsorolásának pedig semmi értelme nincsen, egy kb. 3-4 hetes kiscicánál ezek legtöbbjéhez ugyanis még nem volt elég idő, hogy kialakuljanak. Kezeltessék, amíg tudják, amíg látják értelmét, de sok jóra ne számítsanak. Ebből az állatkából valószínűleg nem lesz soha egészséges macska.