1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Kedves Gazdi! Jó lenne a szívét is megvizsgálni (ultrahanggal), mert ebben a korban már ez is súlyosbíthatja a köhögését és akkoregyéb gyógyszeres kiegészítés válik szükségessé. A kórjoslatról csak ez után lehet beszélni. A szteroid hosszávon elég sok mellékhatást okozhat, de mindig mérlegre kell tenni a várható állapot javulás mértékével arányosan. Mert szenvedni nem szabad hagyni az állatkát. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek és állapot alapján sok jóval sajnos már nem tudom kecsegtetni! Talán, ha hamarabb - az egyetemi diagnózis felállítása után - kérte volna a segítségem, talán(!) még több esélyünk lett volna ... Az okát ennyi információ alapján, amit leírt, nem lehet tudni. Ahhoz egy nagyon alapos állapotfelmérés lenne szükséges, évekre visszamenőleg, hogy mi történt a kiskutyával az élete során. Ha az eddigi gyógyszerek sem segítettek rajta, és csak szenved, azt már nem biztos, hogy kellene hagyni. DE! Erről a kérdésről csak Önök hozhatják meg a döntést. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Mivel nem láttam a sebet, ezért nem tudom megítélni, hogy szükséges-e, lehetséges-e újra összevarrni. Ha bizonytalan, akkor mutassa meg egy másik kollegának is...
Az anyakecske vemhességi ideje 148-165 nap között ingadozik (ez kb. 5 hónap), de egyedenként (sőt egy bizonyos egyed különböző vemhességeinél is) egyes, kettesiker és hármasiker vemhességtől függően változik. Az ellés közeledtét az állat viselkedésének megváltozása és péra erős megduzzadása, kipirosodása jelzi. Amikor a kecske már nyugtalan és nyögdécsel, valamint rövid időközönként ürít, akkor általában már nagyon közel van az idő. Az ellési folyamat a szülőcsatornát tágító vízhólyag megjelenésével kezdődik.
Látatlanban nem biztos, hogy így van, de szerintem. Amikor rászorít a fogóval a karomra. A külső réteg repedezését látja. Az normális jelenség. Le is szokott potyogni, alatta ott az új, ép karom. Ha nem így van, akkor valamilyen bőr-szőr kondicionáló vitaminos táplálékkiegészítőt kapjon 1-2 hónapig. Állatpatikában ajánlani fognak jó készítményeket.