1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Nehéz a kép alapján megmondani, nekem úgy tűnik mintha gyógyuló sebhely lenne. Ha mozog rendesen a lába akkor valószínűleg csak külső sérülés. Farmos import állat lehet, a szállítás közben előfordulhat hogy megsérülnek. Ha beszárad és nem nedvedzik akkor nem lesz vele gond, pár vedlés után alig fog látszani. Az lábuj végein talán vedlett bőr maradt, azt szedd le és figyeld mert az állandó csukott szem is jelezhet gondot. A fiatal leguánok sok rovart, UV fényt, 24-28 fok meleget és közepes páratartalmat igényelnek. Hogyan gondozzuk a leguánt? Mire figyelj, ha vedlik a leguán? A leguán okos állat
Lehet,hogy atkás a füle, lehet, hogy allergiás. A sebeket nem látom jól. Mindenképpen meg kell vizsgáltatni.
A leírtakból inkább valamilyen húgyúti fertőzésre tudok következtetni hiszen az inkontinencia a húgyhólyag záróizmának elégtelen működése miatt kialakuló vizeletcsepegés ami általában alvás közben jelentkezik.A fertőzés megfelelő antibiotikum terápiával megszüntethető és akkor a kialakult vizeletürítési inger is elmúlik. Húgyúti fertőzések kutyáknál
Jódtinktúrával kell kezelni a hólyagokat utána hámosító kenőccsel bekenni (pl. aloe, körömvirág) fertőtleníteni a tőgyet fejés előtt, ügyelni ne kerüljön a tejbe semmi (ha a bimbó is sérült akkor nem használható )
Üdvözlöm! Igen, biztos vagyok benne, hogy nem lesz baja! http://www.haziallat.hu/kereses/?search=teknos