1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Kedves Érdeklődő! A 4 éves süni már idős. Vizsgálat nélkül nehéz megmondani, de elképzelhető, hogy kilazultak, meggyengültek, kiestek a fogai és emiatt gyengült le, mert nem tud rendesen enni. A száján - amennyire a képen látom - valami gyulladás lehet, (pl. fogmeder gyulladás), amit kezelni kell. Mindenképp el kellene ő vinni állatorvoshoz.
Kedves Tibor! A gyakorlatunkban a műtéti beavatkozás előtt és után minden esetben homeopátiás szereket adunk. Az Ön által leírt tünetek: a habzás, a félelem, a szorongás és az étvágytalanság sajnos előfordulhatnak a műtéti altatást követően. Ezekre is létezik egyénre szabott homeopátiás megoldás. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata, toxikológus és állathigiénikus szakállatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest Garay u. 21. Tel.: 06 1 3211355
Üdvözlöm! A legbiztosabb, ha állatorvos látja. mert látatlanban nehéz a székletet analizálni és a tüneteket felmérni. A gastroferm elvileg az enyhébb fertőzésnél a bélflóra helyreállítására elegendő, de ha huzamosabb ideig fenn áll a hasmenés és kelletlen szagúvá válik, akkor gyanítható, hogy antibiotikum szükséges - amit természetesen állatorvos ír fel. A hideg sárgarépa okozhatott begyhurutot illetve megfázásos tünetet, ha hirtelen ettek belőle. Üdvözlettel: Ráczné Cs. Tímea - hobbiállat-tenyésztő
Tisztelt Márton! Preventíve megelőzésként úgy gondolom nyugodt szívvel adhatja a kutyájának, ennek csakis pozitív hatásai lehetnek! Tisztelettel, Dr. Fux Attila
Szia! Mindenképp vidd orvoshoz a széklet miatt. Az hogy keveset eszik az a melegtől is lehet. Őket is megviseli ez az idő, inkább lédúsabb dolgokat adj neki most. Viszont hogy nem kakilt az nem jó . nézze meg orvos.. Házinyúl: tartás, gondozás, etetés Mivel és hogyan etessük a nyulat? Emésztési problémák a nyulaknál