1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Az elnémulás oka pajzsmirigy probléma is lehet, főként, hogy reagált a jód kezelésre, de lehet valami idült légúti fertőzés is. A jódozott mag helyett megteszi egy csepp Betadin is kb. fél liter ivóvízbe, havonta egy hétig kúraszerűen. A probléma okát állatorvosi vizsgálat tudja kimutatni. A hulámospapagájok főként apró magvakat esznek. A köles fajták mellett fénymagot, muhart, zabot. A papagájok nagy kedvence a fürtös köles, más néven csumíz. A tojásos lágyeleségból legfeljebb teáskanálnyit fogyasztanak el, kivéve a fiókanevelés időszakát. Heti 1-2 alkalommal etetett lágyeleség mellett, hasonló időszakonként, szelet almát, csíráztatott magot érdemes neki felkínálni. Még több hasonló kérdés-válasz: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/82/keyword=hangja/
Tisztelt Tulajdonos! Mindenképp azt javasolnám Önnek, hogy keresse fel állatorvosát és első körben vizsgáltassa meg a kutyust. Hátsó testfél gyengeségnél, sántaságnál el kell dönteni, hogy ortopéd probléma( pl. csípődysplasia) vagy neurológiai zavar( pl. gerinceredetű betegség, CEC) van-e a háttérben. Ezt egyszerű reflexvizsgálatokkal kolléga elvégzi és az alapján megfelelő kezelést tud javasolni. Dr. Fux Attila
Üdvözlöm! Azért javaslom, hogy minél előbb vigye el orvoshoz, mert fertőzés-veszély állhat fent. A víz tökéletes tenyész-közeg mindenféle baktériumnak, kórokozónak. Specialista orvoshoz vigye el!
Ez egy szomorú történet, de sajnos jó választ én biztosan nem fogok tudni adni, de gyanítom, hogy más állatorvos kollégák sem tudnának. Vannak néha olyan betegek, betegségek, amelyekkel nem lehet javulást elérni, akkor sem, ha minden mindig a szakma szabályai, előírásai szerint történik. Megértem az elkeseredését, és azt is, hogy ettől kifáradt, kiborult, de okosat mondani, vagy tanácsolni nem lehet. Ezek azok a szituációk, amikor minden azon múlik, hogy a gazdi meddig bírja idegekkel, türelemmel, pénzzel..... sorolhatnám. Ha az "ottani" állatorvosokban csalódott, akkor más lehetőség nincs, minthogy megpróbál más (nem ottani) állatorvosokhoz fordulni, és hátha akad valaki, vagy valami, ami majd javulást eredményez. Korpás szőr, viszkető bőr? Hogyan gyógyítsuk? Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz
Ha néhány napon belül nem szűnnek a tünetek feltétlen menjenek vissza állatorvosukhoz. Létezik egyébként átmeneti és magától gyógyuló egyensúlyprobléma macskáknál, aminek az okát sem tudják. Idiopatikus vesztibuláris szindróma. Macska fültisztítás 5 lépésben