1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
1.A Drontal Cat tablettából egy 6 kilós macskának egyszerre másfelet kell adni a kívánt hatás eléréséhez. 2.A cseppentős bolha-kullancsirtók hatás ideje általában 1 hónap de a Bravecto csepp 3 hónapig hatásos.
Ha jól értette és a kutya szívén egy ilyen nagy daganat volt akkor csak egy új szív beültetésével lehetett volna rajta segíteni de ez jelenleg nem megoldható.
Kedves Gazdi, Ha szervi baja nincs a kutyának, akkor ilyen miatt nem kell abbahagyni a kirándulást. Ha nagyon kell neki, akkor úgyis ki fog jönni. A kerti pórázas séta jó megoldás szerintem is, esetleg hosszabb pórázon kezdve, mert lehet a póráz feszességétől nem jön a kaki :) A nagy ingerkörnyezet is lehet kiváltó ok (erdei szagok) ezért ennek a fokozatosságával is érdemes lehet próbálkozni. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
Kedves Hölgyem! Nem tudom mi a nyuszi tápláléka, de sokszor mi is bevihetjük a férgeket, akár a szénával vagy egyéb táplálékkal is. Nem tudom ő milyen gyógyszert kapott, de mondanám, hogy mi ilyenkor milyen protokollt csinálunk: Fernbendazol tartalmú gyógyszer kell a féregtelenítésre(panacur vagy ferdocat paszta) A panacur adagolása 0,125 ml/ ttkg A ferdocat adagolása 0,5 ml/ ttkg A féreghajtó kúra pedig úgy kellene, hogy 5 nap kezelés, 1 hét szünet, utána megint 5 nap kezelés. Az ismétlés azért kell, hogy amit esetleg visszaeszik a nyuszi a lágybélsarával férgeket, azokat is kiírtsuk. Próbálják meg így, remélem sikeres lesz a kúra. Üdvözlettel: Meier Krisztina Hogyan tartsunk otthon nyulat?
Üdvözlöm! Az egyik leggyakoribb betegség a megfázás és a páncélpuhulás. Ha eszik akkor még nem olyan súlyos. A hőmérsékletet emelni kell 28 C-ra a melegítőlámpa alatt lehet 40 C is! Ezt mindenképp meg kell lépni! Amennyiben nem enyhül pár nap alatt akkor orvoshoz kell vinni, ugyanis könnyen tüdőgyulladás is ilyenkor kialakulhat! Ha nem eszik már egyáltalán akkor viszont azonnal orvos!