1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Biztos, hogy betegség. Talán allergiás alapon induló bőrgyulladás. Ilyenkor célszerű elvinni állatorvoshoz.
1. A tüzelés jelei: duzzadt péraajk és vércsöppek megjelenése. 2. Majd bemegy a házba, ha akar. Emiatt kár aggódni. :) Egy skót juhász nehezen fázik meg, még télen sem. Talán csak ha tartósan átázik a bundája. Nekünk komondorunk van és soha életében nem ment be a házába, csak játszadozási célból. 3. Macskáknál ritka az ellési komplikáció, általában szépen lezajlik magától. Bár a biológia útjai mindig kifürkészhetetlenek. Ha bármi problémát észlelnek, irány az állatorvos!
Remélem, nem. Amit lehet, valószínűleg megtettek. Előbb-utóbb úgyis utcára, kutyák közé kell mennie.
Az ékszerteknősök és általában a teknősök esetében érvényes az a szabály, hogy mindenáron kerülni kell a stresszt. A teknős természetes körülmények között fél minden nála nagyobb állattól, így az embertől is. Megfelelő szoktatással a félelem legyőzhető. Viszont ha túlságosan gyakran kerül teknősünk stresszhelyzetbe, az egyáltalán nem tesz neki jót!
1,5 évesen kicsit korai lehetett az ellés számára. Bár van kutya, amelyik felneveli a kölykeit 1 évesen is. Ilyen esetben, mint ami az Önök helyzete, a kicsiket mesterségesen kell felnevelni. Állatpatikákban és állateledel boltokban kölyökkutya felneveléséhez alkalmas tejpor beszerezhető.