1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
Bizonyos madarak tudatosan használják a megtanult szavakat, hangokat. Ez nem minden esetben jellemző, bár sokszor összekötik pl. a mogyoró szót a finom csemegével. Legtöbb esetben a hang és beszédutánzás figyelemfelhívásként szolgál. Bizonyos hangokat, beszédet szituációkhoz, emberekhez, állatokhoz stb. kötnek.
Szerintem mind a kettő nagyon fontos, de főleg a felvételihez! Biztos, hogy sok tanulással sikerülni fog a vizsga, de addig még nagyon sok idő van.
Napi röptetés mellett egy egyedül tartott nimfapapagájnak elég az Ön által említett kalitkaméret. A napi röptetés azonban elengedhetetlen!
Szerintem igaza van a dokinak. Ő látta a kutyát és biztos el tudta dönteni, mi baja lehet. A legjobb, ha bíznak benne és az utasításai szerint kezelik a kutyust! (Én sem szoktam minden sántító kutyust egyből röntgenezni!)
A fedeztetésre alkalmas időpont általában a tüzelés 10-14. napja közé esik (első vércsepptől számítva). Ha séta közben kanokkal találkozik, majd azok jelezni fogják, hogy tüzel a szuka és a nőstény is szívesen fogadja közeledésüket. Egyébként mód van a ciklus pontos diagnosztikájára, ha állatorvoshoz fordul, miután elkezdődött a tüzelés.