1791. Akváriumi díszhalak gerincferdülése
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A gerincferdülés viszonylag gyakori betegség az akváriumi halak között. A díszhalaknál megjelenő scoliosis kérdésében a szakirodalomban megjelenő vélemények eltérőek.
A halak az agresszív egyedekkel vívott harcok során, vagy párzási időszakban, valamint az invazív betegségek okozói, paraziták, élősködők által sérülhetnek.
Fertőző betegségeknek hívják azon betegségeket, amelyeket a beteg állatok továbbítanak az egészségeseknek. Ez a cikk az akváriumi halak leggyakoribb és már ismert fertőző és parazitás betegségeit mutatja be.
Mikrobakterioz (Tuberculosis); (Mikobakterioz (TB) - a halak fertőző betegsége. Először erről 1897-ben írt Bataillon, Dubard, Terr..). Macropodus mikrobakteriozisa (a beteg halaknál bőrelváltozások, lepidortoz és pikkelysömör figyelhető meg, megsérül a bőr felső rétege és a kötőszövet is. A bőr azon részei, ahol elváltozás figyelhető meg gyulladt, vöröses színű).
A kutatók megállapítása szerint a madarak képesek megoldani a problémákat éles elméjükkel, és tanulni a példákból, akárcsak a gyerekek.
A "nyúlás" a serdülőkor jele. Majd hízni is fog. Bolhairtásra tartós hatású cseppeket (FRONTLINE) kell használni és a környezetben is irtani (pl. Insecticide spray), takarítani kell. Az alomtálcás probléma a legtöbb bent tartott cicánál előfordul. Létezik kis, házikó jellegű alomláda is, abból nem tud kikotorni.
A kanárik átlagosan 8-10 évig élnek.
Én is láttam ilyet. Szerintem teljesen normális.
A szemek könnyezése normális, kezelni akkor kell, ha gennyes (tehát fehéres) a csipa. Féregtelenítésre széles spektrumú tablettát (Drontal cat) célszerű használni. Kölyökkorban 2 hetente kell féregteleníteni (ekkor még pasztával) 3-4 alkalommal, majd 1/4 évente, ekkor már tablettával.
Az összeszoktatás általában megoldható, de a legtöbb esetben csak a nagypapagájokkal történik zökkenőmentesen. Ezektől a nagytestű madaraktól sokszor félnek a macskák. És a nagypapagájok könnyebben tudnak védekezni. A legszelídebb, legháziasabb cicákban is feléledhet a vadászösztön. A kalitkában lévő madárban is kárt tudnak tenni, ezért ha a macska fokozottan érdeklődik a papagáj iránt, akkor csak felügyelet mellett legyenek egy szobában.